2N telekomunikace - Mobility Extension

Jak ME šetří peníze?

Snížení nákladů na mezinárodní hovory pokud voláte z mobilu

Jste na cestě z kanceláře a uvědomíte si, že jste zapomněl(a) zavolat obchodnímu partnerovi do Kanady? Nemusíte se starat o to, kolik za hovorné do Kanady účtuje váš GSM operátor, pouze vytočíte ze svého mobilního telefonu číslo Mobility Extension – platíte jen levný hovor v rámci GSM sítě, který může být díky využití VPN SIM karet i zdarma. Přes ME se dostanete na ústřednu firmy a hovor je veden stejně, jako kdybyste seděl(a) u svého stolu v práci → díky alternativnímu operátorovi může být cena velmi nízká!

Využití Mobility Extension jako GSM brány

Co je GSM brána a jak funguje? GSM brána je zařízení, které Vám umožní změnit drahé hovory z Vaší kanceláře na mobilní telefon na hovory v rámci sítě GSM. Představte si, že voláte z Vaší pevné linky na mobilní telefon, tyto hovory jsou všeobecně velmi drahé. Hovor je veden z ústředny na GSM bránu (v našem případě Mobility Extension) a ta díky více SIM kartám, které jsou v ní uloženy, vybere nejlevnější možný hovor. Pokud voláte kolegovi na mobil a jeho číslo je zahrnuto ve VPN, hovor je za nejnižší možnou cenu a může být i zdarma.

VPN SIM karty

Většího snížení nákladů můžete dosáhnout díky VPN SIM kartám. V čem spočívá VPN a jak funguje?
VPN je virtuální privátní síť, v jejímž rámci čísla zahrnutá ve VPN telefonují mezi sebou za velmi nízký tarif, u některých operátorů může být volání v rámci VPN i zdarma. Pokud jsou v ME uloženy SIM karty zahrnuté ve VPN, hovor z Vašeho mobilního telefonu na ME je zpoplatněn cenou v rámci VPN, tedy může být i 0 Kč.

Díky malému počtu zmeškaných hovorů voláte méně často zpět na zmeškaná čísla

Jelikož díky ME jste stále k zastižení, zmeškáte tak jen velmi malý počet telefonních hovorů (pouze v situacích, kdy jste např. na jednání a nemůžete přijmout hovor ani na mobilním telefonu), a tím se snižuje i počet zpětných volání na zmeškaná čísla.